Rövid leírás
A sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola szervezésében, 2024. július 22 és 26. között létrejövő ZeBeRitmus alkotótábor olyan kérdésekre keres választ, hogy:
- Miként beszél a zene?
- Hogyan jelenik meg a zene a beszédben?
- Mi történik, ha ötvözzük a zene és a beszéd ritmusait?
A tábor a jelentkezőknek lehetőséget biztosít egyéni és csoportos hangszerjáték kurzusok – zongora, hegedű – valamint beszédfejlesztő workshopok részvételére.
A tábor célkitűzése egy olyan alkotói atmoszféra megteremtése, melyben a résztvevőknek lehetőségük adódik megtapasztalni, hogy a zene és a beszéd milyen kapcsolatban áll egymással.
Az táborvezetők bevezetést nyújtanak abba, hogy a mindennapi beszédtevékenységeink során milyen zenei megnyilvánulások képződnek és ezek miképp állnak szimbiózisban az élő hangszeres játékkal.
A zene és a beszéd, mint többcsatornás kifejező és kommunikációs eszközök találkoztatása, a különböző hangszerek (zongora, hegedű, handpan, varázsdobok) és a beszéd ritmusainak ötvöztetése a csoportdinamika fejlesztésén túl gazdagítja az egyén hallását, ritmusérzékét, fantáziáját, valamint bátorságra, magabiztosságra, értő-értető beszédre képez a játékos gyakorlatok révén.
Oktatók
Kovács Károly
Szabadúszó művész, alkotó
Tanulmányait a székelyudvarhelyi Benedek Elek Tanítóképző után a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem alapképzés, színész szakán végezte, minekután 2014-ben ugyanitt színész mester szakon diplomázott. 2018-ban megkezdte tanulmányait ugyanezen intézmény Doktori Iskolájának magyar tagozatán, ahol a színészi légzés, hang, színészi jelenlét mikroanalízisét végzi. Publikációit a Theatron színházelméleti periodika valamint a Symbolon multikulturális folyóirat közölte. Színészként, zeneszerzőként jegyzett Erdélyszerte a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színházban, a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatánál, a marosvásárhelyi Spectrum Színházban, a marosvásárhelyi 3G Színházban, valamint az Ariel Ifjúsági- és Gyermekszínházban. Részt vett a Budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémián az Ovidius programban, továbbá vendégként szerepelt Budapesten az Örkény Színház, a Katona József Színház, a Szkéné, a József Attila Színház, a Thália Színház valamint a Budapesti Nemzeti Színház színpadán. Jelenleg a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál vendégszerepel, továbbá versfilmek, kísérleti filmek zeneírásán dolgozik, a Kontemporart platformjain, emellett az Erdélyi Magyar Televízió állandó beszédtechnika tanára illetve a Pszichopatika Podcast alapítója, szerkesztő-műsorvezetője.
Ráduly Zsófia
Hegedűművész
Ráduly Zsófia hegedűművész, a Palló Imre Zeneművészeti Líceumban végezte a középiskolát, majd a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem zenepedagógia szakán folytatta tanulmányait. Számos koncertet tudhat maga mögött úgy szólóban, mint filharmóniákban, kvártettekben, színházi előadásokban. Zeneszerzőként is megmutatkozott szólóművekben, duókban, filmzenében, színházi zenében. 2018-tól a sepsiszentgyörgyi Művészeti Népiskola oktatója, hegedű- valamint zongoratanárként.
Bővebb információk és jelentkezési feltételek
E-mail: office@artecovasna.ro
Tel: 0267 351 560
Jelentkezési határidő: 2024 július 18.
Facebook esemény linkje: https://www.facebook.com/share/BAJtaTKgNQKowD3w/?mibextid=9l3rBW
Választható csoportok
JUNIOR csoport
350 lej
-
Jelentkezési korhatár: + 6 év
SENIOR csoport
450 lej
-
Jelentkezési korhatár: +18 év